Kontakt:

tel.: 665 051 588

biuro@dm-ekobud.eu

Adres:
ul. Urbanowicka 8
43-100 Tychy

Zbuduj z nami Twójwymarzony dom!

Technologia szkieletowa - domy drewniane

Technologia szkieletowa jest popularna w USA, Kanadzie oraz krajach skandynawskich. W ostatnim czasie staje się również coraz bardziej popularna w Polsce. Domy z drewna zyskują coraz większą popularność z uwagi, iż technologia szkieletowa jest jedną z najszybszych oraz najzdrowszych dostępnych technologii stosowanych w budownictwie.

W technologii tej buduje się nie tylko małe i średnie budynki, ale również olbrzymie kompleksy mieszkalne oraz duże budowle.

Dom drewniany zbudowany w technologii szkieletowej jest tak samo trwały i wytrzymały jak dom murowany, dlatego mitem jest, że budownictwo szkieletowe jest jednopokoleniowe. Ponadto technologia budownictwa drewnianego posiada bardzo wiele zalet.

Zalety budownictwa szkieletowego.

Zdrowy dom

Drewno jako surowiec naturalny stwarza niepowtarzalny i trudny do uzyskania mikroklimat wnętrza budynku. Budynki drewniane posiadają zdolność samoregulacji wilgotności.

Krótki czas budowy

Czas budowy domu drewnianego jest o wiele krótszy w porównaniu z domem budowanym metodami tradycyjnymi i zwykle wynosi około 3 miesięcy.

Mały ciężar domu

Lekka konstrukcja budynku drewnianego wpływa na ograniczenie wielkości fundamentów do minimum, co znacznie obniża ich koszt.

Technologia „sucha”

Budowa konstrukcji domu szkieletowego ogranicza się do montażu drewnianych elementów za pomocą gwoździ i metalowych łączników, dzięki czemu nie wymaga się przerw w procesie technologicznym.

Możliwość budowania w sezonie zimowym

Budowa domu drewnianego poza wykonaniem fundamentów nie wymaga żadnych innych prac mokrych takich jak betonowanie czy murowanie, dlatego też prace budowlane mogą odbywać się w okresie zimowym i w niskich temperaturach.

Łatwość przebudowy, rozbudowy i modernizacji domu

Konstrukcja szkieletowa umożliwia łatwą przebudowę, rozbudowę oraz modernizację budynków, w tym również w zakresie przestawiania ścian działowych oraz naprawy i modernizacji wszelkiego rodzaju instalacji.

Zwiększenie powierzchni użytkowej budynku

Mała grubość ścian zewnętrznych w domach szkieletowych powoduje, że ich powierzchnia użytkowa przy identycznych wymiarach zewnętrznych jest znacznie większa niż domów budowanych metodami tradycyjnymi.

Bardzo dobra ochrona cieplna domu

Ściany i dach stanowią doskonałą izolację cieplną budynku, co w znacznym stopniu obniża koszty eksploatacyjne.

Podstawowym materiałem budulcowym domów szkieletowych jest drewno i płyta konstrukcyjna. Ważne jest, aby wszystkie materiały budowlane wykorzystane do budowy domu posiadały niezbędne certyfikaty budowlane, aprobaty techniczne oraz atesty.

Na niżej zamieszczonym rysunku mamy zamieszczony przekrój typowej ściany nośnej zewnętrznej domu wykonanego w technologii szkieletowej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.